top of page

PROJE DANIŞMANLARIMIZ

Wabc1.jpg
Emcc logo.png
YDD.jpg
AC.jpg
Emcc logo.png
AC.jpg
EMRE HASAN SAYLIK.jpg

EMRE HASAN SAYLIK

Danışman / Liderlik - Birey Gelişimi - Örgüt Gelişimi - İş Gelişimi 

Üniversiteyi ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nde tamamladı ve “Anlam Bilim” (Semantik) ile “Toplumsal İletişim” üzerine çalıştı. İş hayatına Yapı ve Kredi Bankası'nda Kurumsal Bankacılık Pazarlama bölümünde “Management Trainee” olarak başladı. Toprakbank, Garanti, Koçbank ve Akbank bünyesinde sırasıyla Bireysel Bankacılık Proje Uzmanı, Proje Yöneticisi, Ürün Yöneticisi, İnternet ve Mobil Kanallar Müdürü ve Bireysel Müşteriler Müdürü olarak iş ve yönetim süreçlerinde tecrübe kazandı. Yeniden yapılanma ve kurumsal dönüşüm programlarında görevler aldı ve ürün/hizmet geliştirmeye yönelik bankacılık sektöründe ilk olmuş çeşitli projelerin hayata geçirilmesini sağladı. Perakende sektöründe Marka Yönetimi, Marcom, PR, Ürün Tasarımı ve Müşteri Hizmetleri’nden sorumlu şekilde Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. Markalaşma ile ürün-form-beğeni tasarımı ve lüks tüketim üzerine araştırmalar yapmaya başladı. 

 

2007 yılından itibaren Yönetim Danışmanı olarak Peppers & Rogers Group ile beraber bankacılık  ve telekomünikasyon sektöründe büyük ölçekli yeniden yapılanma programlarında görevler aldı (SME) ve kritik dönüşüm projelerini yönetti. Citibank ile beraber (EMEA Bölgesi) Eğitim Danışmanı olarak çalıştı. Bu dönemde Bilgi Üniversitesi bünyesinde Association for Coaching onaylı Profesyonel Koçluk eğitimimi tamamladı. Halen Association for Coaching (AC), Worldwide Association of Business Coaches (WABC), European Mentoring & Coaching Council (EMCC) ve Yönetim Danışmanları Derneği (YDD) üyesidir. 2006 yılından bu yana Marmara Üniversitesi GSF'nde Reklamcılık ve İletişim dersini vermeye devam etmektedir. Liderlik, Örgütsel Gelişim, Yönetim, İşletme Koçluğu ve 'One Life' projelerinin tasarımını yürütmekte ve programların uygulamasında uzman danışman olarak görev almaktadır.

IŞIK ŞERİFSOY.jpg

IŞIK ŞERİFSOY

Danışman / Örgüt Gelişimi - İş Gelişimi 

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olduktan sonra iş hayatına Türkiye’nin alanında öncü firmalarından olan Alarko’da başladı. Daha sonra Komili ve Apple Bilkom da dış ticaret, satın alma, operasyon bölümlerinde yöneticilik yaptı. 1995’de IT sektöründe dünya devi markalardan Packard Bell ve Handspring bilgisayarlarının Türkiye’ye gelişinde kurucu ortak olarak görev aldı ve ürünlerin Türkiye piyasasına girişi, tanıtım ve dağıtımında aktif rol oynadı. 

Uzun yıllar IT sektöründe üst düzey görevlerden sonra, 2005’de iş hayatına yine Türkiye’nin tıbbi bantlar konusunda lider firması olan Betasan Bant San.’de Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini alarak devam etti. Burada üretim, kalite, satın alma ve planlama alanlarında yenilikçi uygulamalarla şirket işleyişi ve üretim verimliliğinde önemli gelişmeler sağlayan çalışmalara imza attı. 2009’da sağlık sektöründe radyoloji alanında uzaktan raporlama hizmetleriyle sektöre öncülük yapan Euromed Grubu’nda genel müdürlük görevi üstlendi. 

2012 yılında 
Association for Coaching (AC) onaylı İstanbul Bilgi Üniversitesi 4 Boyutlu Profesyonel Koçluk sertifika programını tamamlayarak profesyonel hayatını koçluk yaparak sürdürmeye başladı. 33 yıllık iş hayatına İşletme Koçu, Engage &Grow Çalışan Bağlılığı Koçu ve Engage &Grow Dünya Genel Müdürü olarak devam etmektedir

Tugsel11.JPG

TUĞSEL AKYOL

Uzman / Gelişim Modeli ve Programı Tasarımı 

Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Southeast Missouri State Üniversitesi’nden İşletme lisans diploması aldı ve mezuniyetinin ardından, Amerika’da bir süre hizmet sektöründe farklı görevlerde çalıştı. Türkiye’ye döndüğünde, otelcilik sektöründe İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalıştı; işe alım, performans yönetimi ve eğitim konularında projeler yönetti. Kemer Inter-Continental Hotel ve Conrad Istanbul Hotel’de Eğitim Müdürü olarak, eğitim sisteminin yapılandırılması ve yönetiminin yanısıra performans yönetim sistemlerinin kurulması, şirket hizmet standartları ve kontrolü konularında proje liderliği görevleri üstlendi. 

 

2004 yılında Ernst & Young’a katıldı, eğitim programlarının geliştirilmesi, planlanması, yürütülmesi ve değerlendirilmesi konularında danışman – program yöneticisi olarak çalıştı. 2006 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisans eğitimini tamamladı ve CitibankÜlke Eğitim ve Geliştirme Ekibi’nin başına geçerek, yeniden yapılanma süreci içinde, eğitim ve gelişim ile ilgili sistemleri kurdu, çalışanlara ve yöneticilere yönelik akademi ve kişisel gelişim programlarını hayata geçirdi. Şirket içinde yeniden yapılandırdığı Yetenek Yönetimi ve Liderlik Gelişimi sistemleri etkili olmuş, (EMEA) bölge bazında örnek uygulama olarak gösterilmiştir.,

Halen, 18 yıllık eğitimcilik tecrübesi ve 25 kişisel gelişim ve yönetici eğitim programının eğitimcisi olarak; Bankacılık, Finans, Sağlık, İlaç, FMCG, İnşaat, Medya, Enerji, Otomotiv, Turizm-Otelcilik sektörlerine yönelik özelleştirilmiş-karma yönetici gelişim ve performans gelişim programları tasarımına odaklanarak çalışmalarına devam etmektedir.

Aliye.jpg

ALİYE GÜRKAN

Uzman / İK Yönetimi 

Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun olduktan sonra, iş hayatına Toprakbank 'Management Trainee' programını tamamlayarak İnsan Kaynakları Departmanı'nda başladı. Online Performans Yönetimi, Kalite Programı, İK Pazarlama/PR ve Çalışan Yardım Programı projelerini geliştirdi ve yürüttü. Sonrasında, İş Yatırım bünyesinde İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak tüm insan kaynakları ve organizasyonel gelişim süreçlerini yürüttü. 

 

2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi'nde (BÜYEM) Koordinatör olarak görev yapmaya başladı. BÜYEM'de özel sektör firma ve pazar ihtiyaçları doğrultusunda kurumsal eğitim programlarının tasarımı, kurumsal akademilerin kurulması ve koordinasyonu ile açık eğitim sertifika programlarının yapılandırılması ve tanıtımı faaliyetlerini yürüttü. Bu dönemde İnsan Kaynakları Uzmanlık Sertifika Programları ile çeşitli Kişisel Gelişim Sertifika Programları'nda eğitmen olarak da rol almaya almaya başladı. Sonrasında, Ata Finans Grubu ve Fiba Grubu Girişim Varlık Yönetimi şirketlerinde İK departman yöneticisi olarak çalıştı. Tüm İK süreçlerinin yapılandırılmasını, örgütsel gelişim vizyonunun planlanmasını ve İşveren markası faaliyetlerinin kurumsallaştırılmasını sağladı. 

Halen, kıdemli bir İK danışmanı olarak İK dönüşüm projelerinin yapılandırılmasında yer almakta ve aynı zamanda İK ve birey gelişimi odaklı projelerin yönetimini ve eğitmen olarak yaygınlaştırmasını sağlamaktadır. 

EG.png
bottom of page